Aktywne czytanie w Krakowie. „Różowa walizka”

(06.03.2020)

W sobotę 7 marca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do dziewiątego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki „Różowa walizka” autorstwa Susie Morgenstern, w tłumaczeniu Iwony Janczy, zilustrowanej przez Serge’a Blocha (Wydawnictwo ADAMADA).

87384533 2928330580563725 1232436257087291392 nWstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 12 263 40 36.

Beniamin dostał walizkę. To zdanie pozornie nie jest zaskakujące, ale Beniamin jest bardzo małym chłopcem, więc po co mu walizka? Czy walizka będzie przydatna i co to znaczy dobry prezent, dowiemy się, razem czytając książkę.

Na warsztatach „Aktywne czytanie” wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Susie Morgenstern – pisze książki dla dzieci i młodzieży już pół wieku. Jest uznaną autorką w świecie amerykańskiej i francuskiej literatury. Jej kariera naukowa rozwijała się w Ameryce, Izraelu oraz Francji, gdzie obroniła doktorat z literatury porównawczej. Często sama ilustruje swoje książki. W Polsce ukazały się następujące historie jej autorstwa: „Nie mój dom”, „Ernest i tajemnicze listy” oraz „Różowa walizka”.

Serge Bloch – artysta znany na całym świecie. Tworzy ilustracje do książek, reklam oraz prasy. Jego wystawy odwiedzają rzesze fanów zachwycających się jego humorystyczną kreską.

Terminy kolejnych warsztatów z cyklu „Aktywne czytanie” w 2020 roku: 4 kwietnia, 9 maja, 20 czerwca, 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia.

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 1 zł.

7.03.2020 (sobota) godz. 12:00
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie