Wieczór autorski Wydawnictwa HARDE - Dobrowolska, Szostak i Koper

(25.11.2019)

Wydawnictwo HARDE zaprasza na wieczór z Hanną Dobrowolską, Januszem Szostakiem i Sławomirem Koprem. Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 listopada w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (ul. Foksal 3/5 w Warszawie). Prowadzącą będzie dziennikarka telewizyjna i radiowa Anna Popek.

Hanna Dobrowolska, Janusz Szostak i Sławomir Koper opowiedzą o swoich najnowszych książkach o tematyce kryminalnej. Poznamy nie tylko kulisy przeprowadzonych przez nich dziennikarskich śledztw, ale także wnioski, jakie z nich płyną. Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? Czy można uchronić się przed mafią oszukującą starsze osoby metodą „na wnuczka”?  Czy wciąż powinniśmy się obawiać mafiosów, którzy przez lata trzęśli stolicą?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację poprzez wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HANNA DOBROWOLSKA
Dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej. Karierę zaczynała od stażu w „Super Expressie”, później przez lata prowadziła tam kronikę kryminalną. Jest autorką setek artykułów opisujących działania zorganizowanych grup przestępczych, w tym tzw. mafii wnuczkowej, okradającej starsze osoby z oszczędności życia. 16 października nakładem Wydawnictwa Harde ukazała się jej debiutancka książka pt. „Wnuczkowa Mafia. Powiedz im, co masz, a wszystko ci zabiorą”. Reportaż przedstawia relacje policjantów, którzy od lat próbują zwalczają proceder, są podsłuchy rozmów między przestępcami, opisy i zdjęcia niewyobrażalnego bogactwa, które - w zestawieniu z dramatem pokrzywdzonych - razi jeszcze bardziej. Autorka dotarła także do ofiar, przeczytała setki tomów akt sądowych, brała udział w procesach oszustów. Ujawniła wyroki sądów, które skazywały przestępców na proponowane przez nich kary. Udało jej się także dotrzeć do osoby ściśle związanej z mafią, w tym m.in. z Arkadiuszem Ł.ps.”Hoss”, legendarnym pomysłodawcą metody „na wnuczka”.

„Wnuczkowa mafia” to książka, która zadziwia, bulwersuje i wzrusza. To obowiązkowa lektura dla każdego. Nie tylko dla seniorów, ale przede wszystkim dla przedstawicieli młodszego pokolenia, które ma szansę uchronić swoich najbliższych przed podobnym dramatem. Niejedna ofiara była przekonana, że nie dałaby się nabrać na „wnuczkową” historię, a później słysząc w słuchawce „Zgadnij, kto mówi?!” nieświadomie łapała przynętę…

JANUSZ SZOSTAK
Dziennikarz, reporter śledczy, redaktor naczelny magazynu kryminalnego "Reporter". Założyciel i prezes Fundacji "Na tropie", która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych oraz pomocą ofiarom przestępstw. Autor kilkunastu książek, w tym „Komando Śmierci” o najbardziej krwawym odłamie mafii mokotowskiej, „Urwane Ślady” opisująca głośne zaginięcia, w tym m.in. Kariny Surmacz czy śmierć Ewy Tylman. 13 listopada ukazała się jego najnowsza książka „Gangsterskie egzekucje” o nierozliczonych mafijnych zbrodniach. W publikacji Szostak wraca do masakry w restauracji Gama na warszawskiej Woli. W najkrwawszej strzelaninie w historii miasta zginęło wówczas pięciu gangsterów w tym m.in. Marcian K. „Klepak”. Autor ujawnia także nieznane dotąd kulisy zabójstwa „Pershinga”, „Kiełbasy” oraz szczegóły mafijnej egzekucji w centrum handlowym „Klif”. Za żadną z tych zbrodni nie udało się nikogo ukarać. Jednak, jak zapowiada autor, efekty jego dziennikarskiego śledztwa wstrząsną nie tylko światem przestępczym, ale także policją.

SŁAWOMIR KOPER
Najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i ponad 50 książek, w tym m.in. „Tajemnice marszałka Rydza-Śmigłego”, „Kobiety w życiu Mickiewicza”, „Nobliści Skandaliści”. Pozycje jego autorstwa wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów. Koper jest także ekspertem radiowym i telewizyjnym, autorem scenariuszy seriali dokumentalnych, konsultantem historycznym. Za popularyzację historii w społeczeństwie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Na spotkaniu Koper opowie o książce „Polscy terroryści i zamachowcy”. W publikacji autor odsłania szczegóły, o których niewielu z nas wiedziało. Udowadnia, że terroryzm był zawsze obecny w dziejach ludzkości. Odważnie pokazuje, że my, Polacy, również nie byliśmy wolni od stosowania takich metod.

Źródło: Newsletter Wydawnictawa Harde

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież