Barwy nadziei - spotkanie poetyckie Andrzeja Henryka Mielczarka

(25.11.2019)

Serdecznie zapraszamy miłośników poezji i nie tylko na spotkanie autorskie Andrzeja Henryka Mielczarka, który m.in. zaprezentuje swoje wiersze z książki "Barwy nadziei" (EL-ArtPress, Wrocław 2017). Ponadto autor opowie o sile słowa przelewanego na papier oraz poezji i jej roli w swojej rehabilitacji.

AUTOR O SOBIE:
"Urodziłem się 23 maja 1947 roku i wychowałem w polskiej rodzinie, związanej od pokoleń z Łodzią. Mama była zawodowym fotografikiem, brat babci pracował w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza a wujek w łódzkim ośrodku TVP. Za namową ojca przyjechałem do Wrocławia i mieszkam w nim do dzisiaj.

Maturę uzyskałem w 1966 roku, w Technikum Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Studiowałem na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, którą ukończyłem w 1985 roku, jako magister ekonomii.

W 1971 roku założyłem własną rodzinę. Mam dwie córki, pięcioro wnucząt i dwójkę prawnucząt.

Działałem społecznie w PTTK, w lewicowym ruchu młodzieżowym oraz niemal trzydzieści lat w Polskim Związku Wędkarskim, gdzie prowadziłem Szkółki Ekologiczno-Wędkarskie dla dzieci i młodzieży,popularyzujące wędkarstwo i ruch na świeżym powietrzu.

W PZW pełniłem różne funkcje, m.in. viceprezesa i prezesa Koła Wędkarskiego PZW ''ODRA'' we Wrocławiu, wiceprezesa ds. młodzieży w Okręgu Wrocławskim, członka i wiceprzewodniczącego Rady ds. Młodzieży ZG PZW w Warszawie. Jestem Honorowym Członkiem PZW, dwukrotnie odznaczano mnie Złotym Krzyżem Zasługi.

W przeszłości publikowałem reportaże w pismach technicznych, prowadziłem cykliczne audycje wędkarskie w osiedlowej telewizji DETAL na Kozanowie (Wrocław), w 1991 roku wydałem na kasetach video zbiór reportaży „Wędkarskie hobby okiem kamery wideo”,byłem też sekretarzem redakcji krótko istniejącego miesięcznika „Wędkarstwo i Ty”.

W internecie,od 2008 r. na You Tube pod nickiem: amielczarek47 i mian2008ami zgromadziłem niespełna półtora tysiąca filmów z recytacjami poezji, z podkładem muzycznym przy ich czytaniu oraz improwizacji na gitarze i na harmonijce ustnej.

W 2009 roku, po udarze mózgu - straciłem pamięć, mowę i sprawność ruchową. Wtedy właśnie wróciłem do poezji jako formy rehabilitacji. W latach 2015-2017 związałem się z Warsztatami Literackimi Pana Kazimierza Burnata i Fundacją Dobrych Dzieł, a od 2018 r. uczestniczę w Warsztatach Trzech Muz przy ul. Zawalnej, prowadzonych przez Panią Elżbietę Kołodziejczyk oraz w Saloniku Pociąg do Pióra z ul.Widnej 17,prowadzonych przez Panią Elizę Danilczuk.

W moim dorobku figuruje dzisiaj ponad dwa i pół tysiąca wierszy: sporadycznie zgłaszam je do konkursów, wysyłam do czasopism (ostatnio w Tygodniku ''ANGORA'')".

25.11.2019 (poniedziałek) godz. 11:30
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
Warszawa, ul. Plutonu Torpedy 47

Wstęp wolny

Spotkanie poprowadzi Rafał Różewicz

Źródło: kiwiportal.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież