17. Warsaw Jewish Film Festival: Kreatywne pisanie z Loesje

(22.11.2019)

Wśród wydarzeń towarzyszących 17. edycji Warsaw Jewish Film Festival znalazły się warsztaty kreatywnego pisania Loesje.

lioesjeprzeszloscwydarzeniePisanie z Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych haseł.
Punktem wyjścia będą tematy powiązane z festiwalem, w tym kultura żydowska, historia, związki przeszłości i teraźniejszości, kino, język.

Warsztaty skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi. Najbardziej inspirujące teksty, będące finalnym efektem warsztatów, stają się plakatami podpisanymi imieniem Loesje.

WARSZAWSKI FESTIWAL FILMÓW O TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ
• KAMERA DAWIDA
17. Warsaw Jewish Film Festival, 18-24.11.2019
• 17th Warsaw Jewish Film Festival
Tegoroczna edycja jest dedykowana urodzonemu w Łodzi światowej sławy producentowi filmowemu Arturowi Braunerowi.
W programie znalazło się ponad 30 najnowszych produkcji o tematyce żydowskiej z Polski i całego świata, m.in. z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Kanady, UK, Niemiec, Królestwa Niderlandów, Francji, Szwajcarii czy Węgier.
Wstęp wolny na wszystkie pokazy • www.wjff.pl/pl/program

LOESJE [luszje], czyli po polsku Lusia
To imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

23.11.2019 (sobota) godz. 12:00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN